שותפות עסקית בדובאי – נותן חסות מקומי או סוכן שירות מקומי?

בשנים האחרונות דובאי מושכת אליה משקיעים רבים, כאשר אחת השאלות המרכזיות שמעניינות משקיעים פוטנציאלים היא "איך מקימים עסק בדובאי?".
ישנן דרכים רבות להקים חברה באמירויות, בהתאם לצורכי העסק. אפשר לעשות זאת בעזרת שותפות עסקית בדובאי ביחד עם מקומי, אך עם השינויים בחוק הכלכלי ניתן גם לנהל עסק בבעלות מלאה.

מה ההבדל בין נותן חסות מקומי לסוכן שירות מקומי?

נותן חסות מקומי הוא אזרח אימרתי המהווה שותף שמחזיק בבעלות על החברה וזכאי לחלק מהרווחים. אך לפעמים נותן החסות מוותר על זכות ההתערבות ונותן למשקיע הזר שליטה מלאה.

נותן חסות מקומי נותן יתרונות של קשרים ותמיכה בעסק בעוד סוכן שירות מקומי הוא נציג מקומי מול הרשויות בלבד, ללא בעלות או שליטה בעסק. כך המשקיע הזר יכול להחזיק בעלות ושליטה מלאות.
נותן חסות מקומי יכול לתת יתרונות בקשרים ותמיכה, אך סוכן שירות מאפשר בעלות ושליטה מלאים למשקיע הזר.

local-sponsor

רוב המשקיעים רוצים להיות במרכז הפעילות, כלומר להקים חברה מקומית בדובאי. בניגוד לאזורי סחר חופשי (FreeZone), חברה מקומית יכולה לסחור באופן ישיר בכל רחבי המדינה, מה שמאפשר יתרון של הזדמנויות עסקיות רחבות היקף וקיום שותפות עסקית בדובאי.
כדי לפתוח עסק בדובאי, עליכם לדעת היכן להקים את העסק ומה הדרישות בהתאם לפעילות העסקית, על מנת לדעת אם אתה זקוק לשותפות עסקית בדובאי או לא. זה יסייע לך להקים את העסק בהצלחה בלב איחוד האמירויות.

כמשקיע מתחיל באיחוד האמירויות, אחת השאלות שעשויות לעלות היא האם אתה זקוק לשותפות עסקית בדובאי כדי להקים את החברה שלך. התשובה לשאלה זו תלויה במבנה החברה שתהיה לך. אם העסק שלך מכוסה ברישיון לשירות מקצועי, אז לא תצטרך שותפות עסקית בדובאי.

אזרח מקומי יכול לשמש כסוכן שירות מקומי על מנת לסייע לך עם תהליך הנפקת הרישיונות הקשורים לממשלה. לסוכן אין צורך להתערב בפעילויות היומיומיות של החברה. לסיכום, שותף מקומי או נותן חסות מקומי מחזיק במניות של החברה, בעוד סוכן שירות מקומי אין מניות בחברה.

local-sponsor 2

כל מה שאתה צריך כדי להקים את העסק שלך באיחוד האמירויות הערביות: חברות תושבות היבשת, חברות באיזור סחר חופשי, חברות במקלט מס ( offshore ).