הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי

הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי יכולה להיות אפשרות אטרקטיבית מאוד עבור משקיעים זרים. הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי הינה קלה יותר מאשר הקמת עסק מקומי. אזורי סחר חופשי דורשים השקעה של פחות זמן וניירת. אם אתה מעוניין להקים עסק בדובאי, עליך לבדוק איזה אזור תומך בצורה הטובה ביותר במהות העסק שלך.

אזורי סחר חופשי מיועדים לפעול בתחום מסוים או באזור מסוים בלבד. הם אינם מורשים לנהל עסקים בשאר חלקי המדינה. הרעיון המרכזי של הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי הוא לשמש כמרכז עסקי עבור חברות המוכנות לבצע פעילות גלובלית, לא רק באיחוד האמירויות. באיחוד האמירויות יש אזורי סחר חופשי רבים, ובדובאי לבדה יש יותר מ-20 אזורים.

לכל אזור סחר חופשי בדובאי יש העדפות, חוקים ותקנות משלו שנוצרו בהתאמה. לדוגמה, העסקים באזור החופשי Dubai Media City עוסקים בתחום הפרסום, יחסי ציבור ושידור. אזור הסחר החופשי של נמל התעופה דובאי (Dubai Airport FreeZone) ואזור הסחר החופשי Jebel Ali הם עבור עסקים הכוללים עיבוד, ייצור, אריזה, לוגיסטיקה, יבוא, יצוא ועוד.

הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי הינם אזורים כלכליים מיוחדים. צורת התאגדות זו מציעה בעלות זרה בשיעור 100%. יתרון זה עבור אזור הסחר החופשי הופך אותו לבחירה אטרקטיבית בעבור תושבים זרים. בנוסף, חברות המתאגדות באזור חופשי פטורות 100% מתשלומי מס ומכס.

להקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי ובאזורי סחר חופשי קיים פוטנציאל להניב רווחים ניכרים בזכות תקנות ידידותיות למשקיעים. חלק מההטבות של צורת התאגדות זו הן בהליך גיוס עובדים פשוט. כל אלה אידיאלים להזדמנויות עסקיות בינלאומיות ומקומיות כאחד. בנוסף, משקיעים זרים רשאים לבצע עסקאות במטבעות שונים, מה שמקל על סחר בינלאומי.

Business set up in Dubai Free Zone - IsraEmiratesLink.com

כדי להקים חברה באזור סחר חופשי בדובאי, עלינו להכיר את סוגי התאגדויות העסקיות.

  • הקמת ארגון באזור סחר חופשי (FZE) - חברה הרשומה עם בעל מניות אחד או משקיע אחד.

  • הקמת חברה באזור סחר חופשי (FZCO) - חברה הרשומה עם שנים או יותר בעלי מניות או משקיעים.

ההבדל בין סוגי התאגדות אלה הינו רק במספר בעלי המניות, והאם מדובר באדם פרטי או ישות משפטית.

כיום, איחוד האמירויות מתפתח עם מגזרי עסקים שונים. חברות מרחבי העולם מקימות את עסקיהן באמירויות שונות, במיוחד בדובאי. ממשלת דובאי הופכת את אזורי הסחר החופשי לאידיאליים לפעילות מקומית ועולמית. הם מעניקים לחברות המוקמות באזורים אלה פטורים שארגונים אחרים אינם מקבלים.

אזורים חופשיים הם מוקדים לחברות המבצעות את עסקיהן לא רק באזורים ייעודיים באיחוד האמירויות, אלא גם בפעילות ברחבי העולם.

להלן סיכום של הנקודות שעליך לדעת על מנת להקים עסק באזור סחר חופשי בדובאי:

  • חברות באזור סחר חופשי אינן מורשות לסחור מחוץ לאזור הסחר החופשי אלא לאחר קבלת אישור מיוחד. בכל הפרה של כלל זה הן חשופות לקנסות.

  • חברות כאלה מאפשרות בעלות זרה מלאה משמע 100% מהבעלות תהיה שייכת למשקיעים זרים.

  • הקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי אורכת פחות מחודש ימים.

  • חברות אזור הסחר החופשי באיחוד האמירויות נהנות ממס חברות של 0%.

  • לחברות אזור הסחר החופשי מוקצות אשרות שהייה ל-3 שנים עבור משקיעים, עובדים ובני משפחה. מספר אשרות התושב שניתן להנפיק לחברת אזור סחר חופשי תלוי בסוג המשרד. לכל אזור סוגים מסוימים של אשרות שניתן להנפיק.

  • על המשקיע הזר להחזיק משרד רשום או חוזה שכירות.האזור החופשי מציע אופציית חכירת משרד מינימלית הידועה בשם עמדת עבודה גמישה.

  • חשוב להכיר איזה מה אופי הפעילות המתבצע באזורי הסחר השונים, כיוון שלכל אזור סחר חופשי יש הנחיות שונות לגבי העסקים שיכולים להיות מוקמים בו.

  • להקמת עסק באזור סחר חופשי בדובאי יש דרישות הון ולכל אזור יש דרישה שונה.

לפני הקמת עסק באזור סחר חופשי באיחוד האמירויות, יש לשקול את הדברים לעיל לטובת עסקה חלקה. יש להשיג את כל הדרישות הנחוצות מרשויות אזור הסחר החופשי. ראשית יש לזהות את הפעילויות העסקיות על מנת לדעת באיזה אזור או תחום יפעל העסק.

Business set up in Dubai Free Zone - IsraEmiratesLink.com

כל מה שאתה צריך כדי להקים את העסק שלך באיחוד האמירויות הערביות: חברות תושבות היבשת, חברות באיזור סחר חופשי, חברות במקלט מס ( offshore ).